Nasza historia w Nocy Bibliotek

Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrówce to zmodernizowana, nowoczesna placówka dostosowana do potrzeb zarówno najmłodszych jak i starszych czytelników.Dzięki pozyskanym funduszom unijnym oraz środkom finansowym samorządu gminy Dąbrówka poprawione zostały warunki lokalowe, estetyka i funkcjonalność pomieszczeń. Za cel postawiliśmy sobie stworzenie przyjaznej i rodzinnej atmosfery głównie w wypożyczalni dla dzieci. Zarówno dzieci jak i młodzież mogą korzystać ze zmodernizowanej wypożyczalni, wyposażonej w kolorowe, dostosowane do potrzeb najmłodszych regały biblioteczne, a także spędzić czas grając w gry edukacyjne bądź oglądając ekranizacje ulubionych książek. Wypożyczalnia pełni również funkcję dziecięcej czytelni i kącika malucha. Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrówce korzysta z Systemu Bibliotecznego MATEUSZ. Cały księgozbiór biblioteki oraz zbiór audiobooków są dostępne w aktualizowanym regularnie katalogu on-line.

Dąbrówka

T. Kościuszki 14A