GBPw  Borowie jest jedyną instytucją kultury w naszej gminie. Zajmujemy się rożnymi działaniami propagującymi czytelnictwo, ale także szeroko rozumianą edukację dzieci, młodzieży oraz seniorów. Ogranizujemy wydarzenia kulturalne, edukacyjne oraz rozrywkowe.

ok. 1 godz.

Kino - biblioteka w Borku Strzelińskim, Borowie i Zielenicach
Zajęcia edukacyjno plastyczne - biblioteka w Borowie i Zielenicach

Borów

Szkolna 2

IX Noc Bibliotek za nami. Tegoroczne hasło to  “ABSURD NIE CZYTAĆ” . W naszych bibliotekach czas minął wspaniałe, a to za sprawą aktywnych i zaangażowanych dzieci

W nawiązaniu do filmu towarzyszącego tegorocznej odsłonie akcji, dzieciaki z borowskiej biblioteki wykonały dom Muminków. Powstało całe osiedle
Na koniec w każdej bibliotece stworzone zostało kino biblioteczne. W repertuarze były filmy:  Pamiętniki tatusie Muminka oraz Moja mama Gorylica. Było świetnie.
No kolejną Noc Bibliotek musimy poczekać rok…