Informacje o bibliotece

W naszej bibliotece znajduje się ponad 8500 woluminów. Oferujemy pozycje zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Mamy kącik z zabawkami dla dzieci, a nawet drewnianą kuchnię do gotowania 🙂 Organizujemy zajęcia plastyczne dla dzieci oraz cykliczne Spotkania z książką dla przedszkola w Jeruzalu.

Godziny wydarzenia

15:30-18:30

Plan wydarzeń

Biblioteka w Jeruzalu zaprasza na Noc Bibliotek! W piątek 6 października w godzinach 15:30-18:30 będziemy m.in.:
czytać
gotować
rozwiązywać zagadki
i oglądać film "Pamiętniki Tatusia Muminka"
Czekamy na Ciebie!
 

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru

W ramach akcji "Podaruj książki swojej bibliotece" chętnie przyjmiemy książki wydane po 2010 roku, zarówno dziecięce, jak i dla dorosłych. W naszej bibliotece jest również kącik "Podaruj drugie życie książce", gdzie można przynosić także starsze książki. Każdy może wziąć je do domu.

Typ biblioteki
Dane podstawowe
 • Miejscowość

  Jeruzal

 • Kod pocztowy

  05-317

 • Adres

  Rynek 15

 • Strona

  http://bibliotekajeruzal.blogspot.com/

Podziel się
Relacja z wydarzenia

W piątek 6 października nasza Biblioteka uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Jej celem jest promowanie czytelnictwa oraz bibliotek. Nietypowa pora odbywania się akcji - wieczorno-nocna - ma zachęcić do odwiedzenia biblioteki w innym niż zwykle czasie oraz powrotu w zwykłych godzinach funkcjonowania. Hasło tegorocznej, dziewiątej już edycji to "Absurd nie czytać".
    Jeruzalską Noc Bibliotek rozpoczęliśmy od zbudowania domku Muminków. Było to zadanie nie takie łatwe, bowiem nie każdy wiedział jak on wygląda. Niektórzy zamiast tworzyć, woleli pokolorować gotowy rysunek domu. 
 Następnym punktem programu była gra W Dolinie Muminków. Uczestnicy mieli za zadanie podążać za zaznaczonymi na mapie postaciami i w ten sposób znajdować ukryte zagadki. 
  Po odnalezieniu ostatniego zadania zabraliśmy się za przygotowywanie deseru. Dzieci z chęcią kroiły owoce: banany, pomarańcze, jabłka oraz ananasa z puszki. Do tego ubiliśmy śmietanę, dodaliśmy roztopioną czekoladę. Z takimi deserami mogliśmy zacząć seans filmowy.
  Dzięki organizatorowi Nocy Bibliotek, Centrum Edukacji Obywatelskiej, oraz dystrybutorom w tym roku mogliśmy obejrzeć dwa filmy: "Moja mama Gorylica" i "Pamiętniki Tatusia Muminka". Jako że nasza Noc Bibliotek upływała w Dolinie Muminków, obejrzeliśmy ten drugi. 
Podczas seansu nie zabrakło popcornu. A kto bał się Buki albo Hatifnatów, mógł pobawić się dostępnymi w bibliotece zabawkami lub po prostu poczytać.