Nasza historia w Nocy Bibliotek

Biblioteka nasza jest jednostką organizacyjną Ministerstwa Infrastruktury.
Utworzona decyzją Ministerstwa Kolei Żelaznych w 1919 jako ośrodek gromadzący literaturę i akty prawne z zakresu komunikacji (transport, łączność).Biblioteka mieści się przy ul. Tytusa Chałubińskiego 4/6 w Warszawie. Działa na rzecz ministerstwa i jednocześnie jako publiczna biblioteka naukowa stanowi ogniwo krajowej sieci bibliotecznej i informacyjnej.Zakres działania biblioteki to prowadzenie i upowszechnianie informacji naukowej w dziedzinie: transportu,gospodarki morskiej,łączności i telekomunikacji.

Zadania GBK:

opracowuje do bazy danych artykuły z czasopism fachowych z zakresu transportu, budownictwa i dziedzin pokrewnych,
wykonuje zestawienia tematyczne na użytek pracowników resortu i instytucji z zewnątrz,
opracowuje i wydaje materiały informacyjne,
organizuje wystawy tematyczne,
prowadzi prace badawczo-rozwojowe w zakresie języków informacyjno-wyszukiwawczych z dziedziny transportu,
prowadzi prace bibliograficzne.

W listopadzie roku 2024 GBK obchodzi stupieciolecie istnienia i stulecie działalności.

Tytusa Chałubińskiego 6