Informacje o bibliotece

Jesteśmy Filią Biblioteki Publicznej Gminy Mały Płock. Jesteśmy otwarci dla czytelników od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Księgozbiór Filii składa się z beletrystyki, literatury popularnonaukowej oraz książek dla dzieci i młodzieży, w tym lektur szkolnych. Filia pracuje w systemie bibliotecznym Mak+. Oferujemy stanowisko komputerowe z dostępem do internetu. Czytelnicy mają możliwość skorzystania z drukarki. 

Godziny wydarzenia

16-20

Plan wydarzeń

Noc Bibliotek rozoczniemy od czytania wiersza "Nieczytanie" Wisławy Szymborskiej. Następnie będzie odszukiwanie liter hasła Nocy Bibliotek, zagadki, quiz bajkowy, kryptogramy, zabawa z polszczyzną, tworzenie zakładek, historyjka A...B...C... Spotkanie zakończymy filmem "Moja mama Gorylica".

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru

Bardzo chętnie przyjmiemy literaturę dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Typ biblioteki
Dane podstawowe
  • Miejscowość

    Chludnie

  • Kod pocztowy

    18-516

  • Adres

    Chludnie 2

Relacja z wydarzenia

W piątek 6 października 2023 r. Filia Biblioteczna w Chludniach wraz z biblioteką szkolną po raz kolejny włączyły się w Ogólnopolską Akcję - Noc Bibliotek, której tegorocznym hasłem było "Absurd nie czytać". Po powitaniu uczestnicy z uwagą wysłuchali wiersza pt. "Nieczytanie" Wisławy Szymborskiej. Po przeczytaniu wiersza pierwsze zadanie polegało na odszukaniu liter ukrytych w bibliotece i ułożenie z nich hasła Nocy Bibliotek - "Absurd nie czytać". Potem przyszedł czas na quiz bajkowy i odszyfrowywanie kryptogramów. Kolejnym etapem była "Zabawa z polszczyzną" i tworzenie zakładek. Dalszej zabawie towarzyszyły zagadki, łamańce językowe, zabawa pt. "Kto zapamięta najwięcej?" i kalambury. Ostatnim punktem programu było oglądanie filmu pt. "Moja mama Gorylica" zaproponowanego przez organizatorów Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Spotkanie zakończyliśmy po godzinie 20.00. Uczestnicy tegorocznej Nocy Bibliotek świetnie się bawili i chętnie deklarowali swój udział w przyszłorocznej imprezie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek z hasłem tegorocznej Nocy Bibliotek, które przysłali nam organizatorzy akcji.