Biblioteka szkolna w naszej placówce działa w dwóch budynkach szkolnych. Naszymi czytelnikami sa uczniowie klas 1-8 , oraz nauczyciele.  Spotykamy sie równiez z przedszkolakami z naszych Oddziałow Przedszkolnych.
Wyróżnia nas otwartość na potrzeby młodych czyetników.
Do niczego nie zmuszamy :)
Zachęcamy do konktaktu z literaturą na wielu płaszczyznach.

17.00 - 20 .00

Współne zabawy, głośne czytanie. Warsztaty plastyczne.

Książki dla dzieci w wieku 6-14 lat

Gliwice

ul. Żwirki i Wigury 85

Tegoroczna Noc bibliotek w naszej szkole miała miejsce 5 i 6 października. Odkrywaliśmy tajemnice biblieki dwukrotnie. Rozpoczęliśmy spotkania od wyjaśnienia słowa ABSURD. Później były zabawy z chustą klanza. Dzieci z klas młodszych wykonywały hasła reklamujące czytanie. Starsi natomiast bawili się w czytelnicze podchody. Nie zabrakło czytania strasznych opowieści. Był też czas na film i małą przekąskę. Poświeciliśmy też chwilę na rozmowę o pani Wisławie Szymborskiej. Aby uczniom przybliżyć jej poezję śpiewaliśmy utwór "Nic dwa razy się nie zdarza", który wykonuje znana  wokalistka Sanah.
Na koniec pograliśmy w popularne "czółko". Uczniowie  otrzymali drobne upominki w postaci zakładek, zawieszek i długopisów. O godz. 20.00 uczniowie pod osłoną nocy 🙂 zostali odebrani przez rodziców.