Jesteśmy biblioteką szkolną w szkole o bardzo bogatej historii, która za 2 lata będzie obchodzić 100 lecie swojego istnienia . Zasoby biblioteki to ponad 15 tysięcy pozycji inwentarzowych w tym filmy i audiobooki. Wychodzimy naprzeciw zainteresowaniom naszych czytelników poprzez zakup interesującej ich literatury w ramach NPRCz. Prowadzimy spotkania autorskie  i booktalkingowe propagując ideę czytania oraz zajęcia rozwijające umiejętności artystyczne i wokalne naszych uczniów. Braliśmy już udział w akcji "Noc Bibliotek", "Dzień języka Ojczystego" i w akcjach promujących czytelnictwo. Współpracujemy z nauczycielmi przy organizacji konkursów wiedzy np. "konkurs mitologiczny" oraz uroczystości szkolnych i miejskich.

9:00- 15:00 09.10.2023, 23:00- 3:00 10-11.10.2023

Naszą akcję rozpoczynamy od godziny 9:00 w bibliotece, zapraszamy kolejno klasy do uczestniczenia w akcjach przygotowanych w ramach Nocy Bibliotek:

wspólne czytanie fragmentów Len Vlahos "Życie na podglądzie". Wspólna dyskusja.
Obejrzenie TED Talks z tłumaczeniem: Why should you read "Crime and Punishment"? oraz How books con open your mind.
Praca plastyczna "Oceń mnie po okładce" polegająca na narysowaniu okładki książki, którą chętnie by przeczytali

Akacja kończy się w internacie szkolnym pod hasłem "Film czy książka?". Czytamy "Gwiazd naszych wina" John'a Green'a i jeżeli będziemy mieli możliwość to obejrzymy film pod tym samym tytułem, a nastepnie poromawiamy czy film odzwieciedla wiernie fabułę książki, co wolimy, co nam się podobało.

-Lektury szkolne
-Literatura młodzieżowa
-Fantastyka i Fantasy
-Kryminały

Zamość

ul. Szczebrzeska 102

Noc Bibliotek w naszej szkole rozpoczęliśmy 9 pażdziernika w bibliotece szkolnej o godzinie 9:00. Zaczęliśmy spotkanie od dyskusji z uczniami nt. ich ulubionych książek, czasopism. Następnie czytaliśmy fragmenty książki "Życie na podglądzie" autorstwa Lena Vlahosa. Jako rozerwanie szarych komórek zaproponowaliśmy uczniom rozwiązanie krzyżówki oraz wykreślanki z hasłami z zakresu literatury. Uczniowie mieli również możliwość wykazać się artystycznie rysując okładkę książki, którą chętnie by przeczytali. Na dwóch długich przerwach odbyły się mini dyskusje przy kawie, herbatce i książce.
W nocy z 10 na 11 października w szkolnym internacie odbyła się kontynuacja akcji. Młodzież czytała fragmenty książki J. Green'a "Gwiazd naszych wina" oraz obejrzała film pod tym samym tytułem. Po projekcji filmu odbyła się dyskusja, książka czy film?