Biblioteka Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni obsługuje uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. Zbiory obejmują książki drukowane oraz multimedia. Obok oczywistego dla tego typu bibliotek zbioru lektur, dysponuje literaturą dziecięcą i młodzieżową oraz publikacjami z zakresu licznych dziedzin wiedzy. Obsługa czytelników odbywa się za pomocą MOL NET+, toteż uczniowie mają możliwość przeglądania katalogu oraz rezerowania zbiorów on line. W pomieszczeniu biblioteki mieści się kącik multimedialny oraz czytelnia.

1 tydzień

Informacja o wydarzeniu "Noc Bibliotek" na www biblioteki: biblioteka.katolik.info.pl
Dzielenie się literackim cytatem - uczniowie liceum.
Emisja filmu "Moja mama Gorylica" - szkoła podstawowa.
Emisja filmu "Pamiętniki tatusia Muminka" - szkoła podstawowa.
Konkurs na krótką recenzję wybranego filmu.
Nagrodzenie uczniów aktywnie włączających się w wydarzenie Nocy Bibliotek: "Absurd nie czytać!".

Nowości czytelnicze dla dzieci i młodzieży.

Gdynia

pl. św. Andrzeja 2

W 2023 roku Noc Bibliotek w naszej szkole wydłużyła się do siedmiu dni. Już w piątek, 6 października, uczniowie mogli uczestniczyć w seansie filmowym w bibliotece. Sobota była czasem oczekiwania na ogólnopolską inaugurację wydarzenia, które śledziliśmy za pośrednictwem mediów w gronie rodzinnym. Udostępniony na WWW biblioteki link pozwolił szybko dołączyć do grona osób obserwujących inaugurację w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego w Warszawie. W ten sposób biblioteka wkroczyła do naszych domów, a my z uwagą oczekiwaliśmy na cytat, który udostępniła Tosia O. z klasy maturalnej.Kolejne dni to czas oglądania filmów udostępnionych przez Organizatora Nocy Bibliotek 2023: uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z zapartym tchem śledzili losy bohaterów obrazu "Moja mama Gorylica" oraz "Pamiętniki tatusia Muminka". Wielu widzów w kolejnych dniach z ochotą po raz kolejny sięgnęło po cykl książek Towe Jansson o istotach zamieszkujących pewną dolinię w Finlandii, znanych jako Muminki. Bo to prawda: Absurd nie czytać!