Jesteśmy małą biblioteką szkolną z blisko 4 tysiącami woluminów. Najchętniej wypożyczają się u nas powieści i opowiadania. Marzy nam się powiększenie księgozbioru o pozycje fantastyczne oraz popularnonaukowe z zakresu matoryzacji.

17.00-23.00

seans filmowy "Moja mama Gorylica"
wykonanie plakatu "Absurd nie czytać"
gra terenowa "Po nitce do książki"
czytanie książki "Tomasz Niefart. Gacie na łopacie"
pisanie opowiadania wedłu ilustracji z gry "Story Cubes"

seria "Zwiadowcy" J. Flanagan

Bieżyń

Tegoroczna Noc Bibliotek zgromadziła 22 osoby z klas IV-VII.
Spotkanie rozpoczęliśmy od projekcji filmu: "Moja mama Gorylica". Po obejrzniu filmu odbyła się gorąca dyskusja o akceptacji inności, uprzedzeniach i naszych wyobrażeniach.
Po obejrzeniu filmu uczestnicy zostali podzieleni na grupy. Ich zadaniem było wykonanie plakatu pod hasłem: "Absurd nie czytać". Praca nad przygotowaniem plakatów trwałą niespełna godzinę i wykonana została różnymi metodami plastycznymi.
"Po nitce do kłębka" - to gra terenowa, w której rozwiązanie ostatniej zagadki oznaczało odnalezienie książi "Tomasz Niefart. Gacie na łopacie". Gra polegała na rozwiązywaniu szeregu zagadek (rozmieszczonych na terenie szkoły oraz boiska szkolengo), z których rozwiązanie jednej prowadziło do kolejnej. Zadania rozwiązywane były w pięciu grupach. Po odnalezieniu książki przez ostatnią z grup nastąpiło głośne odczytanie jednego z rozdziałów owej książki.
Ostatnią przygotowaną atrakcją, było pisanie opowiadania w grupach na podstawie ilustracji wyrzuconych na kostkach (gra Story Cubes). Wszystkie powstałe opowiadania okazaly się prozą osadzoną głęboko w fantastyce.
Wszyscy uczestnicy tegorocznej Nocy Bibliotek zadeklarowali swoje uczestnictwo za rok.