Działalność biblioteki szkolnej jest ściśle związana z dziejami szkoły. Istnieje już od 1948 roku. Początkowo jej zbiory były bardzo skromne, bo liczyły około 100 woluminów, głównie lektur i książek dla nauczycieli. Z roku na rok zasoby biblioteki zwiększały się i w ciągu pierwszych dziesięciu lat wzrosły do 1120 woluminów. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy około 4200 tomów. Rozwój biblioteki to nie tylko wzrost liczby woluminów. Nowy etap w historii wiąże się z komputeryzacją i otrzymaniem centrum multimedialnego oraz  programów multimedialnych. Znacząco warunki pracy biblioteki poprawiły się, gdy biblioteka otrzymała nowe pomieszczenia w nowopowstałej części szkoły. Biblioteka składa się z wypożyczalni, czytelni, centrum multimedialnego.

Komputery znajdujące się w czytelni służą uczniom do celów edukacyjnych – wyszukiwania w Internecie informacji potrzebnych do lekcji. Uczniowie chętnie korzystają również z programów edukacyjnych dostępnych w bibliotece.

Nasza  nowoczesna biblioteka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dzisiejszych czasów, w których technologia informacyjna towarzyszy uczniom od najmłodszych lat.

1. Kim jestem? - kalambury, postaci z książek dla dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzone w każdej klasie (ze względu na reżim sanitarny)

2. Film: Operacja - człowiek w czerni. Projekcja w każdej klasie, w tym samym czasie.

3. Zajęcia według scenariusza do filmu.

4. Zabawy plastyczne dla dzieci w świetlicy szkolnej.

Łuków

Świdry 99