Do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Soli uczęszcza 422 uczniów. Biblioteka szkolna posiada zbiór około 12000 książek. Aktualnie szkoła uczestniczy w projekcie Dostępna szkoła. Po raz drugi nasza placówka została zakwalifikowana do NPRC. Bierzemy udział w wielu konkursach i działaniach promujących czytelnictwo, m.in. Wielka Liga Czytelników, Ratownicy Czytelnictwa, Przerwa na Czytanie, Jak nie czytam, jak czytam.

Planujemy zorganizować Noc Bibliotek w piątek 6 października 2023r. w godzinach od 18.00 do 21.00. Akcję kierujemy do uczniów klas I-III.
W planie Nocy Bibliotek:

gra biblioteczna
projekcja filmu
nocne zwiedzanie szkoły
gry planszowe
warsztaty origami
kalambury literackie

Nowa Sól

ul. Gimnazjalna 11

Noc Bibliotek w naszej szkole adresowana była do chętnych uczniów klas trzecich. Udział w tym wydarzeniu wzięło 43 uczniów oraz 5 opiekunów wraz z koordynatorem. Wydarzenie rozpoczęliśmy od podzielenia sie na grupy, rozgoszczenia się w przydzielonych salach i rozdania naklejek z imionami (otrzymanych od organizatora). Następnie wszystkie grupy zgromadziły sie w jednym miejscu na wspólne głośne odczytanie lub wyrecytowanie "Lokomotywy" Juliana Tuwima. Na dzieci czekały różne aktywności i atrakcje: gry planszowe, zabawy ruchowe ( m.in. twister, chusta klanza), autorska gra biblioteczna "Skarb w bibliotece", projekcja filmu do wyboru ( linki od organizatora), kalambury literackie, kolorowanki, warsztaty origami (dzieci wykonały i ozdobiły zakładki do książek w kształcie kotków). Ponadto dzieci układały tzw. Lepieje, na wzór tych stworzonych przez Wisławę Szymborską. Po podwieczorku na dzieci czekała nocna wyprawa po budynku szkoły. Światła zostały wygaszone, a dzieci były wyposażone w latarki. Na zakończenie uczestnicy Nocy Bibliotek otrzymali pamiątkowe zakładki (otrzymane od organizatora).