Informacje o bibliotece

Nasza biblioteka brała udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Zostały zakupione nowe książki, ale również została wyremontowana. Zakupiono nowe regały na ksiązki i urzadzono czytelnię, która teraz przyciaga uczniów.

Godziny wydarzenia

17.00-20.00

Plan wydarzeń

Projekcja filmów "Moja mama gorylica"

Szukanie obiektów dziedzictwa kulturowego w naszym mieście
Spotkanie z osobami, które wspisały sie w nasze lokalne tworzenie dziedzictwa kulturowego
Udział w konecrcie miejscowych muzyków
Gra - spotkanie w bibliotece

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru

 
 
 
 

Typ biblioteki
Dane podstawowe
 • Miejscowość

  Milicz

 • Kod pocztowy

  56-300

 • Adres

  ul. Mikołaja Kopernika 18

 • Strona

  https://sp2milicz.pl/

Podziel się
Relacja z wydarzenia

Noc bibliotek pod hasłem "Absurd nie czytać" odbyła się w naszej bibliotece 2 razy: 9 oraz 11 października, dla młodszych i starszych uczestników.
W ramach akcji odbyło się:
Oglądanie filmu "Moja mama Gorylica", wspólne czytanie książek, czytanie książek związanych z naszym regionem, poznawanie książek autorów związanych z naszym regionem, warsztaty pisania po ceramice - szukanie cytatów o książkach i zapisanie ich na ceramicznych kubkach do herbaty, gry i zabawy czytelniczo - detektywistyczne pod współnym tytułem "Na tropie literatury". Zadania wymagały "buszowania" po bibliotece i półkach z książkami, a niektóre wymagały nawet szukania rozwiązań na terenie całej szkoły. Wszyscy przekonali się, że warto czytać książki.
Nikt nie był głodny, oprócz poczęstunku przygotowanego przez organizatorów wszyscy poczęstowali się pysznymi babeczkami upieczonymi przez mamę jednej z uczestniczek.

foterdziecko