Nasza biblioteka jest przyjazna dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Czytelnicy mają wstęp do półek i sami wybierają interesujące ich pozycje.

1.    Przywitanie uczestników oraz zaproszonych gości.
2.    „Z książką mi do twarzy” – czytanie przez zaproszonego gościa fragmentu książki "Kubuś Puchatek. Bawimy się w piratów".
3.    „Wyprawa po skarb piratów” – wprowadzenie do zabawy.
4.    Pasowanie na pirata.
5.    Wręczenie pirackich odznak.
6.    Piraci na tropie – poszukiwanie zaginionego skarbu.
7.    Konkurs „Skarb ukryty w skrzyni”.
8.    Rozwiązanie konkursu, wręczenie nagród.
9.    Słodki poczęstunek.
10. Projekcja filmu: „Pamiętniki Tatusia Muminka”.
11.Pożegnanie uczestników oraz zaproszonych  gości.

Przecław

ul. Zielona 50

6 października,  biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej im. Walerii Szalay – Groele w Przecławiu włączyła się w kolejną edycję ogólnopolskiej akcji  „Noc Bibliotek’’. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyło hasło „Absurd nie czytać”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I - VII.
Noc Bibliotek została zainicjowana przez  gościa specjalnego Panią Małgorzatę Nicpoń, fragmentem książki „Kubuś Puchatek. Bawimy się w piratów”. Następnie każdy z uczestników Nocy Bibliotek musiał zaliczyć poszczególne zadania aby otrzymać odznakę pirata. Zadania jakie czekały na przyszłych detektywów to m.in.:  tajemnicza skrzynia - uczestnicy jedynie za pomocą zmysłu dotyku musieli dokładnie opisać co to za piracki przedmiot i do czego służy. Następnie uczestnicy zostali pasowani na pirata.
Najwięcej emocji wzbudziło poszukiwanie pirackiego skarbu, za pomocą mapy pełnej zaszyfrowanych wskazówek. Jednak i z tym zadaniem poradzili sobie wzorowo.
Wspaniałej zabawie towarzyszyło obejrzenie filmu „Pamiętniki Tatusia Muminka” oraz słodki poczęstunek.