Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola to biblioteka niezwykła. To nowoczesne, stale dostosowujące się i otwarte na potrzeby społeczności centrum informacji oferujące różnorodną literaturę oraz cały szereg innych zasobów. W bogatych zbiorach Biblioteki znajdują się tradycyjne książki i czasopisma oraz cyfrowe nośniki takie jak audiobooki, e-booki wypożyczane wraz z czytnikami, gry planszowe, muzyka oraz filmy a także dostęp do specjalistycznych platform internetowych.

Nasza Biblioteka to 10 wypożyczalni dla dorosłych, 8 placówek dla dzieci, Czytelnia Naukowa, Czytelnia Młodzieżowa i Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych „Poliglotka”. Każda z nich posiada wyspecjalizowany, często sprofilowany, księgozbiór oraz nowoczesne stanowiska komputerowe z dostępem do internetu, skanera i drukarek.

Zasoby Biblioteki wciąż powiększają się o nowe publikacje i materiały biblioteczne, które odpowiadają potrzebom Użytkowników szukających dobrej literatury z różnych gatunków, inspiracji i wiedzy. Ale oferujemy im także rozrywkę. W katalogu bibliotecznym obok książek i czasopism można znaleźć gry planszowe, muzykę i filmy na DVD.

Wszystkie nasze placówki są małymi centrami kultury, które organizują wydarzenia takie jak warsztaty dla dzieci i dorosłych, spotkania, sesje gier, wieczory tematyczne i inne atrakcje integrujące lokalne społeczności. Nie zapominamy o studentach i osobach poszukujących komfortowych warunków do pracy i nauki – zapraszamy do naszej klimatycznej Czytelni, oferującej miejsca do pracy cichej. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i formy współpracy z naszymi Użytkownikami. Oferujemy także przestrzeń do rozwijania pasji i poznawania świata bez względu na wiek. Zachęcamy, aby sprawdzić to osobiście.

Przed nami VI odsłona Nocy Bibliotek, której hasłem przewodnim jest w tym roku “Klimat na czytanie”. Skoro klimat, to ekologia, o której będziemy rozmawiać, czytać i której będziemy się uczyć 🌿.

Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Wszystkie wydarzenia odbędą się online na facebookowym profilu Biblioteki . Bądźcie tego dnia z nami! ✌️

PROGRAM:

👉 15:00 – rozpoczęcie Nocy Bibliotek i rozstrzygnięcie konkursu na ekologiczną zakładkę do książki

👉 17:00 – 18:00 – Godzina literacka z Fantasmagorią

👉 18:00 – 19:00 – Recykling i segregacja śmieci – spotkanie edukacyjne z Anną Jaklewicz – podróżniczką, archeolożką, eko aktywistką i edukatorką

👉 20:00 – 21:00 – Zero waste dla początkujących – wykład, który poprowadzi Anna Jaklewicz – podróżniczka, archeolożka, eko aktywistka i edukatorka

👉 21:00 – 22:00 – Spotkanie z Arturem Olchowym – autorem powieści “Czarownica z nad Kałuży” nominowanej do nagrody Zajdla

💚 Dodatkowo w programie: czytanie on-line, prezentacja książek o tematyce ekologicznej, quiz literacko-przyrodniczy, escape room i projekcja filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy”.

‼ UWAGA: Na projekcję filmu animowanego „Jakub, Mimmi i gadające psy” obowiązują zapisy.
Aby otrzymać kod do nagrania, należy wysłać maila na adres: zapisy@bpwola.waw.pl

Solidarności 90

VI edycja Nocy Bibliotek już za nami! Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z atrakcji przygotowanych przez pracowników naszej Biblioteki. Dla tych, którzy nie byli wtedy z nami mamy filmy z tego wydarzenia. Zapraszamy do oglądania.

Inauguracja Nocy Bibliotek na Woli

Rozstrzygnięcie konkursu na eko-zakładkę do książki w kategorii 3-6 lat

Rozstrzygnięcie konkursu na eko-zakładkę do książki w kategorii 7-12 lat

Czytanie książki "Bajki w zielonych sukienkach" Anny Mikity

Czytanie książki "Basia i śmieci" Zofii Staneckiej

Czytanie książki "Draka ekonieboraka" Emilli Dziubak

Czytanie książki "Hania Humorek ratuje świat" Megan McDonald

Czytanie książki "O czym szumią drzewa" Petera Wohllebena

Warsztaty literacko-plastyczne

Przegląd książek dla dzieci o tematyce ekologicznej

Literacko-przyrodniczym mini quiz

Escape Puszcza

SLAM poetycki online

Zapraszamy do Ekoteki

Czytanie książki Jonathana Franzena "Koniec końca świata"

Czytanie książki Anny Kamińskiej "Opowieść o niezwykłym życiu Simony Kossak"

Spotkanie z Arturem Olchowym

Zakończenie wolskiej odsłony Nocy Bibliotek

Do 17 października można oglądać na naszym facebookowym profilu zapisy warsztatów z Anną Jaklewicz dotyczących segregowania śmieci oraz zasad zero waste. Warto skorzystać, bo to ogromna dawka wiedzy i inspiracji do życia bardziej eko.

Recykling i segregacja śmieci, Zero waste dla poczatkujących - cz. I, Zero waste dla początkujących - cz. II.

Dziękujemy za Waszą obecność w tym dniu i obiecujemy, że klimat eko pozostanie z nami na zawsze :)