Biblioteka Publiczna jest samodzielną jednostka organizacyjną w formie samorządowej instytucji kultury i poprzez prowadzenie 25 filii i oddziałów, tworzy sieć w zakresie usług bibliotecznych, informacyjnych i kulturalnych dla mieszkańców Pragi Południe.

Misją Biblioteki jest wspieranie edukacji kulturalnej i społecznej mieszkańców w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy na wszystkich poziomach wiedzy, poprzez efektywne zaspokajanie potrzeb i oczekiwań informacyjnych aktualnych i potencjalnych użytkowników placówek bibliotecznych w mieście, z uwzględnieniem optymalnego wykorzystania bogatych zbiorów pochodzących z bieżącej produkcji wydawniczej, dostosowanych do wymagań wiekowo, kulturowo i socjalnie zróżnicowanych grup społecznych. Równie ważne jest promowanie kultury i tradycji regionu i kraju, która stanowi o poziomie świadomości mieszkańców i ich identyfikacji z małą ojczyzną i Polską.

Biblioteka przystępna i wygodna dla pracy, odpoczynku i samorealizacji, a także popularyzująca kształcenie się przez całe życie.

Noc Bibliotek 2020 – Zdrowy klimat na czytanie

15:15 Ogłoszenie wyników 4 edycji gry Wakacyjne Bingo Książkowe – transmisja na żywo na fanpage’u Biblioteki.

Organizacja i prowadzenie – Luiza Rojek (bibliotekarka).

16:00 Rozmowa z Grzegorzem Kasdepkem – transmisja na żywo na fanpage’u Biblioteki na Facebooku oraz na kanale na YouTube.

Pisarz odpowie na pytania zadawane przez internautów podczas trwania transmisji oraz na pytania przygotowane wcześniej przez laureatów konkursu plastycznego organizowanego przez SP 246.

Prowadzenie: Małgorzata Kalbarczyk (bibliotekarka).

Spotkanie pod patronatem Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 246 im. I Warszawskiej Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie.

18:00, 19:00, 20:00 Warsztaty online na Facebooku.

18:00 - Czy wszystkie "E" są złe? O czytaniu etykiet na produktach.

E460, E300... to celuloza i witamina C! Pod tajemniczymi skrótami często kryją się nazwy znanych substancji. Dzięki warsztatom dowiecie się, jak czytać etykiety produktów i nie oszaleć. :) Spotkanie poprowadzi Magdalena Gogół-Aninowska, edukatorka projektu "Zdrowo Jemy, Zdrowo Rośniemy" wspierającego pracowników żłobków, przedszkoli oraz rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

19:00 - Zdrowy jak koń!

Czy zjeść konia z kopytami to dobry pomysł? O końskim zdrowiu i innych powiedzeniach związanych z tymi zwierzętami opowie hjd. Ula Kowalczuk. Mówi o sobie "koniara", konsekwentnie podąża śladem końskich kopyt, jest zafascynowana końmi i wielowiekową historią tych pięknych zwierząt w Polsce oraz tradycjami i językiem polskim związanymi z nimi.

20:00 - Czego oczy nie widzą...

Czy można czytać inaczej niż oczami? Oczywiście! O innych sposobach na czytanie, systemie Braille'a i substytucji sensorycznej opowie Paweł Piszczałka, popularyzator nauki i prezes fundacji NAUD.

Organizacja i prowadzenie: Nadwiślański Uniwersytet Dzieci.

książki wydane po 2005 r., niezniszczone, polsko- i obcojęzyczne.

Meissnera 5