Informacje o bibliotece

Biblioteka Publiczna im. Księdza Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy    stanowi centrum kultury, edukacji i informacji - otwarte na potrzeby środowiska lokalnego. Zapewnia profesjonalny poziom usług oraz buduje pozytywny  wizerunek w swoim wielokulturowym środowisku.

Misją biblioteki jest udostępnianie zasobów i świadczenie usług (różnorodnymi metodami i środkami), służących zaspakajaniu potrzeb jednostek i grup w zakresie edukacji informacji i rozwoju osobistego. Ważnym zadaniem tej misji jest także edukacja i przygotowanie małych dzieci do bardzo wczesnych kontaktów z książką i biblioteką, jak również pomoc w rozwijaniu umiejętności samokształcenia uczniów i studentów, a także ochrona i zachowanie zbiorów dla pożytku przyszłych pokoleń.

Biblioteka to miejsce kultywowania i utrwalania dziedzictwa narodowego, kultury i tradycji poprzez organizowanie różnego rodzaju imprez.

Przyszłość Biblioteki Publicznej to rozwijanie się w formie hybrydowej, łączącej elementy biblioteki tradycyjnej i elektronicznej.

Godziny wydarzenia

17.00-21.00

Plan wydarzeń

W programie:

·         Konkurs plastyczny pt. "Jestem EKO – nie kupuję, wypożyczam z biblioteki" –

ogłoszenie konkursu

·         Kącik edukacji klimatycznej - prezentacja książek

·         Zabawy i rebusy literackie

Dokończ tytuł książki - quiz literacki

Bohaterowie  - gra literacka

Co to za książka -rebus

Dokończ tytuły - rebus

Klimat na czytanie – gra edukacyjna

·         Bajki terapeutyczne dla najmłodszych„O motylu Teofilu” – czyta autorka Beata Romanowska

·         Klimatyczne opowieści  w wykonaniu Szymona Góralczyka

·         Dodatkowo w programie projekcja filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy” ” w reż. Edmundsa Jansona, który powstał na podstawie książki łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts” (niewydanej jeszcze w Polsce). To nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”, oryginalna w formie animacja, która opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę.

 

 

·         ‼ UWAGA: Na projekcję filmu animowanego „Jakub, Mimmi i gadające psy” obowiązują zapisy.
Aby otrzymać kod do nagrania, należy wysłać maila na adres: wyp6@bppn.waw.pl do 9 października 2020 r. do godz. 18.30

 

Wszystkie wydarzenia będą dostępne online na stronie Biblioteki http://www.bppn.waw.pl i profilu facebookowym Biblioteki https://www.facebook.com/bibliotekapubliczna.pragapolnoc

 

Typ biblioteki
Dane podstawowe
 • Miejscowość

  WARSZAWA

 • Kod pocztowy

  03-470

 • Adres

  Skoczylasa 9

 • Strona

  http://www.bppn.waw.pl