Informacje o bibliotece

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy posiada 13 placówek, z czego 4 to biblioteki dziecięce. W naszych placówkach odbywają się liczne warsztaty, kursy, spotkania, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. W obecnym czasie przenieśliśmy nasze działania do sieci.

Godziny wydarzenia

18.00 - 19..30

Plan wydarzeń

W tym roku Noc Bibliotek na Ochocie odbędzie tylko w formie online. Zapraszamy 10 października na nasz fanpage facebook.com/bpochota oraz kanał na YouTube (Biblioteka Ochota) o godzinie 18.00.

Zaplanowaliśmy czytanie online dla naszych najmłodszych czytelników. Wybraliśmy książkę "Klimatyczni" Olgi Ślepowrońskiej.

Przygotowaliśmy również zabawę literacką dla dzieci oraz zagadki literackie dla dorosłych. Dla wszystkich uczestników biorących udział w zgadywankach przygotowaliśmy drobne upominki, które będzie można później odebrać w naszych bibliotekach.

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru

Książki w dobrym stanie, wydane po 2010 roku.

Typ biblioteki
Dane podstawowe
 • Miejscowość

  Warszawa

 • Kod pocztowy

  02-094

 • Adres

  Grójecka 77

 • Strona

  http://bpochota.waw.pl/

Podziel się
Relacja z wydarzenia

Noc Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy w tym roku odbyła się w formie online. Rozpoczęliśmy o 18.00 zabawą literacką dla dzieci. Zaprezentowaliśmy znana bajkę braci Grimm, ale zmieniliśmy w niej kilka szczegółów. Zadaniem uczestników było wyłapanie różnic między bajką biblioteczną, a wersją oryginalną.
O 18.30 pojawiły się zagadki literackie dla dorosłych. Nasi bibliotekarze odegrali scenę, w której toczyła się rozmowa z użyciem dialogów zaczerpniętych z polskiej literatury. Uczestnicy odgadywali autorów i tytuły książek.
O godzinie 19.00 czytaliśmy online. Wybraliśmy książkę "Klimatyczni" Olgi Ślepowrońskiej, która idealnie wpisywała się w hasło tegorocznej Nocy Bibliotek. Nasi bibliotekarze wcielili się w role narratora, Basi, Witka i żółwia Tymoteusza. Czytaliśmy pierwszy rozdział, który opowiadał o Williamie Kamkwambie, który zasłynął po tym jak zbudował turbinę wiatrową z części zebranych na złomowisku.

Zabawa literacka dla dzieci:
Facebook: https://www.facebook.com/watch/?v=3525749527508873
Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=k7KYVrKwXBM

Zagadki literackie dla dorosłych:
Facebook: https://www.facebook.com/watch/?v=661680998109534
Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=-gXV_lrimZU

Czytanie online:
Facebook: https://www.facebook.com/watch/?v=1853776374777130
Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=D82POOBsRi0

Relacja wideo
Linki do relacji