Książki, kultura, edukacja - na tych wartościach opieramy działalność Biblioteki.

Aktywność Biblioteki to nie tylko wypożyczanie zbiorów, to również działania związane z kulturą i edukacją – zarówno tą dla dorosłych, jak i tą dla dzieci i młodzieży. Należą do nich m.in lekcje biblioteczne, konkursy, wernisaże, przestawienia teatralne dla dzieci, warsztaty oraz wiele innych propozycji kulturalnych realizowanych zarówno w  "realnym" świecie jak również w wirtualnej rzeczywistości (on-line). Biblioteka stworzyła własny kanał YouTube, gdzie publikuje wszystkie swoje materiały, uruchomiła usługę czytania e-prasy, video-zapis, wdrażane są programy i rozwiązania, które nie tylko poprawiają zarządzanie procesami związanymi z gromadzeniem, opracowaniem i udostępnianiem zbiorów, ale również ułatwiają dostęp do e-zbiorów i e-usług bibliotecznych. Aby nie zostawiać czytelników z przeróżnymi wątpliwościami do ich dyspozycji pozostaje linia telefoniczna,  pozytywnym odbiorem cieszy się usługa przewozu książek pomiędzy placówkami bibliotecznymi.

Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”. W ramach akcji w placówkach Biblioteki Bemowo zostaną przygotowane klimatyczne scenerie: letnia i zimowa.

Uczestnicy "Nocy Bibliotek 2020" w Wypożyczalni dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży nr 119 przy ul. Gen. Tadeusza Pełczyńskiego 28C przeniosą się w zimowe klimaty, zaś w Punkcie Bibliotecznym nr 142 przy ul. Powstańców Śląskich 126 w Galerii Handlowej Bemowo (piętro I) - w letnie.

Nie zabraknie rozgrzewających i orzeźwiających napoi, jak również klimatycznych rekwizytów. W programie przewidziano m.in.: gry i zabawy, konkursy, warsztaty plastyczne, karaoke dla rodzin z dziećmi. Nie może Was zabraknąć!

Chętnie przymniemy lektury szkolne oraz książki wydane po 2015 roku. Dziękujemy

Powstańców Śląskich 17

W tą wyjątkową, jedyną taką w roku Noc Bibliotek nasi Czytelnicy mogli spędzić wybierając "swój klimat na czytanie" Odwiedzając jedną z dwóch placówek bibliotecznych decydowali czy wolą letnią czy zimową atmosferę! W Wypożyczalni dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych nr 119 goście poczuli klimat niczym z Krainy Lodu. Dzieci zaprosiliśmy do zabaw plastycznych o tematyce zimowej, obejrzenia teatrzyku i poszukiwania Królowej Śniegu, natomiast dorosłych namawialiśmy na kubek aromatycznej zimowej herbaty. Natomiast w Punkcie Bibliotecznym nr 142 panowała gorąca letnia atmosfera. Były zabawy plastyczne i warsztaty z piskiem kinetycznym, napisaliśmy też wspólnie książkę o lecie oraz piliśmy orzeźwiające napoje! Każdy z odwiedzających miał okazję posiedzieć i poczytać na specjalnie na tę okazję przygotowanej plaży!

Relacja wideo