Informacje o bibliotece

Książki, kultura, edukacja - na tych wartościach opieramy działalność naszej Biblioteki. Tworzymy miejsca, w których literatura spotyka się z edukacją, rozwojem pasji i ludźmi, którzy zawsze mają czas, aby ze sobą porozmawiać i wymienić się słowem. Dobrym słowem.
Biblioteka gromadzi i udostępnia materiały biblioteczne, w tym e-zasoby; prowadzi także szeroką działalność kulturalną i edukacyjną. Można się do niej zapisać drogą tradycyjną, jak również w trybie videozapisu do biblioteki.
Aktywność biblioteki to nie tylko wypożyczanie zbiorów, to również działania związane z kulturą i edukacją – zarówno tą dla dorosłych, jak również tą dla dzieci i młodzieży. Należą do nich m.in.: liczne imprezy kulturalne, wernisaże, przestawienia teatralne dla dzieci, warsztaty, konkursy plastyczne oraz lekcje biblioteczne dla uczniów przedszkoli i szkół podstawowych.

Godziny wydarzenia

16:00-21:00

Plan wydarzeń

Noc Bibliotek 2023 na Bemowie
 
7 października 2023r., 16:00-19:00, Absurdalne gotowanie!Czytelnia nr XVII, ul. Powstańców Śląskich 17
Warsztat robienia sałatek wg przepisu z książki kucharskiej„Moja mama gorylica” film dla dzieci 5+
 
7 października 2023r., 17:00-21:00, Absurdalne (U)rodziny Addamsów!Wypożyczalnia dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży nr 114, ul. Powstańców Śląskich 17
Warsztaty plastyczno-ceramiczne „Ręka 3D”Absurdalny poncz z AddamsamiFotoramka z Wujkiem CosiemGodz. 20:00 Koncert na wiolonczelę Wednesday Playing Cello
 
7 października 2023r., 17:00-20:00, Absurdalne granie! Spotkanie rodzinneWypożyczalnia dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży nr 113, ul. Powstańców Śląskich 108a
Drzewko literackieGra biblioteczna „Absurdalny escape room”Absurdalne zadania i zagadki
 
7 października 2023r., 17:00-20:00, Chrzanów w oparach absurdu!Wypożyczalnia dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży nr 141, ul. Batalionów Chłopskich 87
Absurdalny rebus powitalnyAbsurdalne granie: kalambury i mafia w biblioteceAbsurdalne warsztaty kolażu

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru

Z okazji tegorocznej akcji „Absurd nie czytać | Noc Bibliotek 2023” na Bemowie otrzymaliśmy książki dla ukraińskich czytelników i czytelniczek w wieku ok. 8-18 lat!  
To popularne ukraińskie tytuły dla dzieci i młodzieży. Staramy się stale rozbudowywać ofertę naszej biblioteki o książki w różnych językach, w tym w języku ukraińskim.
Dziękujemy Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO), Plan International i Fundacji Powszechnego Czytania za organizację "Polska-Ukraina. Razem w bibliotece".   
Zapraszamy do przeglądu naszego katalogu:
1.      Książki w języku ukraińskim: http://bitly.pl/i09lt.
2.      Książki dla dzieci w języku ukraińskim: http://bitly.pl/TkCSl

Typ biblioteki
Dane podstawowe
 • Miejscowość

  Warszawa

 • Kod pocztowy

  01-381

 • Adres

  Powstańców Śląskich 17

 • Strona

  https://bibliotekabemowo.pl/

Relacja z wydarzenia

Październik należał do biblioteki!
Dlaczego miesiąc październik należy do bibliotek? Bo to miesiąc, kiedy obchodzone jest wielkie święto bibliotek i czytania. 7 października każdego roku odbywa się ogólnopolska akcja – Noc Bibliotek, która w niekonwencjonalny sposób ma zachęcać do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. 
Tegorocznym hasłem było „Absurd nie czytać”. Nie tylko nocni markowie mieli co robić tego wieczoru na Bemowie! W bemowskich placówkach bibliotecznych odbyło się m.in. „absurdalne gotowanie”, „absurdalne granie” i „absurdalne zabawy”! Działo się wiele, a wszystko w oparach absurdu! Ponadto w Wypożyczalni nr 114 przy Powstańców Śląskich 17 miał miejsce wyjątkowy koncert na wiolonczelę Wednesday Playing Cello podczas „Absurdalnych (U)rodzinach Addamsów”. – Nasi bibliotekarze przygotowali mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci i dorosłych, jaki i dla całych rodzin. Licznie przybywali do naszych placówek i wychodzili z szerokimi uśmiechami. To największa radość – mówi Anna Fiszer-Nowacka, dyrektorka biblioteki.
Noc Bibliotek ma zachęcać do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.
Akcja Noc Bibliotek została zainicjowana w 2015 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i jest rozwijana pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów. Nocy Bibliotek towarzyszy akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz innych poszukiwanych książek.

foterdziecko