BPMiG we Wschowie to nowoczesna biblioteka w zabytkowym obiekcie. Na parterze ulokowana została czytelnia z salą spotkań, gdzie można skorzystać z księgozbioru podręcznego, audiobooków, czasopism oraz komputerów, a także biblioteczny punkt informacji turystycznej. Pierwsze piętro zajmuje wypożyczalnia dla dorosłych. Drugie piętro przeznaczone jest dla dzieci i młodzieży. Na młodych użytkowników czeka wiele atrakcji, m.in. stanowiska komputerowe, podłoga interaktywna czy Kącik Malucha z wieloma zabawkami, a wszystko to w otoczeniu ciekawych, kolorowych książek.

Noc Bibliotek 2023
Godzina 16:30-19:00
Zapraszamy dzieci w wieku 5-8 lat na:
-czytanie z latarką,
-zabawy z lego,
-zajęcia plastyczne,
-film pt. "Moja mama gorylica".

Wschowa

Pl. Farny 3

Tegoroczna, 9. już edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek przebiegła pod hasłem „Absurd nie czytać”. Z tej okazji 7 października mali czytelnicy spędzili w naszej bibliotece wieczór pełen wrażeń. Na początku w ciemnych zakamarkach czytelni Oddziału dla Dzieci i Młodzieży uczestnicy wysłuchali historii młodego szympansa, oglądając w świetle latarki ilustracje zamieszczone w książce pt. „Szym Pansik nie śpi całą noc” autorstwa Suzanne Lang. Następnie dzieci wykonały małpki z papieru. Ostatnim etapem naszych wieczornych zabaw była projekcja filmu pt. „Moja mama Gorylica”, który wszyscy wspólnie obejrzeliśmy w ciemnej sali, chrupiąc przy tym smaczne prażynki.