Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy istnieje od 1947 r. Zlokalizowana jest w 5 placówkach dzielnicy, w których oferuje szeroką ofertę zbiorów oraz spotkań i zajęć warsztatowych.
Misją Biblioteki jest:
"Wspieramy człowieka w zdobywaniu wiedzy i umiejętności jej wykorzystywania. Upowszechniamy postawę wolności i tolerancji"

Oficjalne hasło Nocy Bibliotek 2023 – ABSURD NIE CZYTAĆ
Hasło naszej Biblioteki: Bajkowy Świat Walta Disneya
Termin: 07.10.2023 w godz. 17:00 – 21:00
Miejsce: Filia „Niedźwiadek”, ul. Keniga 14
Krótki opis:
W tym roku zabieramy naszych Czytelników do Bajkowego Świata Walta Disneya. Świata pięknych księżniczek i mężnych rycerzy, świata mądrości i troski, świata bohaterów, przygód i dziecięcych wzruszeń. Świata, w którym dobro zwycięża nad złem.
W naszych propozycjach uwzględniliśmy zabawy zarówno dla osób dorosłych, jak również dla dzieci, a pomieszczenia w Filii „Niedźwiadek” podzieliśmy na odrębne, bajkowe krainy:
NIBYLANDIA – to strefa, w której osoby dorosłe rozwiązują quiz, a maluchy układają specjalnie przygotowane puzzle (duże i małe).
STUMILOWY LAS – to strefa plastyki, gdzie i duzi i mali wykonują prace plastyczne: maski postaci Disneya, korony
PODWODNY ŚWIAT – w tej strefie będzie można wykonać sobie zdjęcie w fotoramce „Myszka Mickey” oraz z postaciami z bajek, za które będą przebrani pracownicy
PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA – to escape room w którym zadaniem uczestników będzie zagrać w znanego „wisielca” i odnaleźć hasło między książkami na regałach. Odnalezione w książce hasło to „Absurd nie czytać”.
Dekoracje: balony, girlandy z postaciami Disneya, wydruki postaci, karty do zbierania pieczątek
Nagrody: upominki dla małych i dużych uczestników zabawy

Plutonu AK “Torpedy” 47