Informacje o bibliotece

BPiCK jest najprężniej działającą instytucją kultury w regionie, realizującą potrzeby mieszkańców powiatu w zakresie dostępu do szeroko rozumianej kultury. Placówka prowadzi różnorodną działalność kulturalną, popularyzuje i promuje twórczość literacką, artystyczną we wszystkich dziedzinach sztuki, prowadzi sekcje i zespoły artystyczne, koordynuje działania w zakresie organizacji imprez kulturalnych, rozrywkowych i sportowych. 
Trzcianecka Biblioteka jest miejscem podlegającym nieustannej ewolucji, stale dostosowującym się do nowoczesnego środowiska i współczesnych wyzwań. Oferta biblioteki jest dopasowana do oczekiwań użytkowników, które kształtują zarówno produkty, jak i nasze usługi. Nieprzerwanie od 2021 r. zajmujemy I miejsce w Polsce oraz tytuł najlepszej biblioteki w województwie wielkopolskim w „Rankingu Bibliotek”.
Swoją ofertę kieruje do szerokiego grona odbiorców począwszy od najmłodszych kilkunastomiesięcznych czytelników, poprzez uczniów , młodzież, osoby w średnim wieku, skończywszy na seniorach. W Bibliotece działają liczne kluby czytelnicze: DKK, MDKK,, CzytaMisie, KCR, Kreatywne Soboty z książką oraz inne np. Orkiestra Dęta, Chór „Małolaty” i „Pasjonata”, koła wokalne dla dzieci i młodzieży, klub miłośników gier planszowych, brydża, Szydełkowy Art. Kącik, grupy taneczne, grupa miłośników fotografii, pracownia malarska.

Godziny wydarzenia

12.00-20.00

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru

BPiCK w Trzciance chętnie przyjmie bestsellerowe wydania literatury współczesnej dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych czytelników. 

Typ biblioteki
Dane podstawowe
 • Miejscowość

  Trzcianka

 • Kod pocztowy

  64-980

 • Adres

  Gen. Władysława Sikorskiego 22

 • Strona

  https://bpick.trzcianka.pl/

Plan wydarzeń

PROGRAM DZIAŁAŃ - NOC BIBLIOTEK 2023
 SOBOTA 7 PAŹDZIERNIKA godz. 12:00-20:00
"MOC JEST W KSIĄŻKACH - ABSURD NIE CZYTAĆ"
 

prezentacja Fan Wars Gwiezdna Wystawa; 
szkolenie Jedi jasna strona mocy oraz szkolenie Klonów Republiki,
quiz wiedzy o Star Wars
wyścigi droidów RC ;
konkurs kostiumowy – drużyny budują kostiumy z dostępnych materiałów (ocena i wyniki po zakończeniu konkursu);
Szkolenie Łowców Nagród; 
Opowieści z odległej galaktyki. Prezentacja ekspozycji i ciekawostki z wszechświata Gwiezdnych wojen oraz wspólne czytanie książek z cyklu "Star Wars" ze zbiorów biblioteki.
Gwiezdna Strzelnica, 
I kto to mówi quiz dźwiękowy, rozpoznawanie dźwięków z Gwiezdnych wojen 
Szkolenie Sith; ciemna strona mocy;
wspólna sesja zdjęciowa z bohaterami Gwiezdnych wojen dla wszystkich uczestników;  
zakończenie działań, skok w nadprzestrzeń – pożegnanie uczestników imprezy wspólnym zawołaniem:

 
NIECH MOC BĘDZIE Z NAMI NA ZAWSZE!