Informacje o bibliotece

Biblioteka służy rozwijaniu i zaspokajaniu potrzeb oświatowych, kulturalnych i informacyjnych mieszkańców Gminy Zamość oraz uczestniczy w upowszechnianiu wiedzy i kultury.

Godziny wydarzenia

18:00 do 22:00

Plan wydarzeń

6 października 2023 o godz. 18:00 podhasłem "Absurd nie czytać"

Spotkanie rozpoczyna Pani Dyrektr Elżbieta Stankiewicz- powitanie uczestników 
Spotkanie z Markiem Łasisz - pisarzem i podróżnikiem. ph. "Wyspa Wielkanocna - podróż na koniec swiata".
Wystawa fotograficzna Małgorzaty Wołoszyn ph. "Wiosna moja Paryska" (mieszkanka gminy Zamość opowie o swoich fotografiach i podróżach)
Wystawa - "Mini ekspozycja minerałów Tymona Kalbarczyka" (mieszkaniec gminy Zamość - opowie o swojej fascynacji kamieniami i i genealogią)
Wystawa książek ze zbiorów biblioteki dotycząca ww. tematów.
Wystąpi Klub Seniora Susełek - 3 kabarety.
Wystąpi Klub Seniora Kalinka - Zespól śpiewaczy z utowrami ludowymi.
Wystąpi zespół męski - Chyżanoie z Chyżej z muzyka biesiadną
Zakończenie spotkania i poczęstunek.

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru

Dajemy książkom drugie życie poprzez przekazywanie ich kolejenym osobom, potzrbującym ich. 

Typ biblioteki
Dane podstawowe
  • Miejscowość

    Mokre

  • Kod pocztowy

    22-400

  • Adres

    Mokre 116

  • Strona

    http://bibliotekamokre.pl

Podziel się
Relacja z wydarzenia

Noc w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość z/s w Mokrem
Spotkanie z Panem Markiem odbyło się w ramach Nocy w Bibliotece, podczas której autor zabrał uczestników w cudowną, wirtualna podróż po Kanadzie. Oprócz tego podróżnik przybliżył obecnym uczestnikom stanowisko archeologiczne Wikingów Później udaliśmy się na malowniczą wyspę św. Edwarda, gdzie wędrowaliśmy śladami Ani z Zielonego Wzgórza. Na koniec odwiedziliśmy wodospad Niagara, który de facto jest atrakcją dwóch krajów - Kanady i Stanów Zjednoczonych.
W tym dniu mieliśmy ogromną przyjemność obejrzeć wystawę młodego człowieka Tymona Kalbarczyka, studenta pierwszego roku na Akademii Górniczo- Hutniczej na wydziale geologia, który jest pasjonatem zbierania kamieni i minerałów .Wystawa Tymona była poświęconą minerałom. Niestety sam Tymon nie mógł być z nami, gdyż rozpoczął studia, ale zastąpił go tata Jarosław Kalbarczyk, dyrektor GOK w Wysokiem.
Pani Małgosia z wykształcenia jest nauczycielką, uczy języka angielskiego w jednej zamojskich szkół. Jest znakomitą artystką amatorką, swój wolny czas poświęca malowaniu i fotografowaniu. Również jej pasją jest sport, Przedmiotem wystawy jest kilkanaście fotografii wykonanych podczas podróży Autorki do stolicy Grecji w kwietniu 2023 roku oraz kilka prac malarskich inspirowanych greckimi krajobrazami.
Tej nocy wystąpił dla nas Klub Seniora Susełek ze skeczami sytuacyjnymi. Już nie pierwszy raz gościliśmy w naszych progach przewodniczącą Teresę Bil i jej Susełki. Panie są bardzo aktywne, zarażają soją witalnością, pomysłami i odwagą w licznych występach i wyjazdach. Tego wieczoru obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy kabarety pt. „Pani z miasta i pani ze wsi” oraz „Biuro rzeczy znalezionych”. Kabarety sytuacyjne w wykonaniu naszych seniorek rozweseliły i rozśmieszyły swoim występem uczestników nocy.
Męski zespół Chyżanie z Chyżej rozśpiewali i roztańczyli zebranych. Występ Panowie rozpoczęli znanym utworem „Tańcz ze mną moje życie”, który otworzył całą gamę piosenek znanych, lubianych i porywających do tańca. Sympatycznych Panów gościliśmy już w wielokrotnie w bibliotece i myślę, że jeszcze nie raz będą uświetniać i uprzyjemniać nasze spotkania.
6 października z okazji Nocy Bibliotek realizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Mokrem, w Szkole Podstawowej w Lipsku gościł podróżnik, pisarz, kulturoznawca i popularyzator wiedzy - Marek Łasisz. W prelekcji uczestniczyli uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie z Pniówka. Była to wirtualna wyprawa do jednego z najciekawszych krajów Ameryki Środkowej – Kostaryki, którą pan Marek odwiedził w 2014 i 2022 roku razem ze swoją żoną.
Uczniowie klasy II i III SP w Lipsku wzięli udział w Nocy Bibliotek i obejrzeli film „Moja mama Gorylica”. Była to historia o tym, co naprawdę jest ważne. Uczniowie dowiedzieli się, że nie trzeba być pięknym i modnie ubranym, żeby mieć bogate wnętrze. To, co wydaje się straszne ze względu na przylegające stereotypy, może pozytywnie zaskoczyć.
Uczniowie klasy IV uczestniczyli w niecodziennej lekcji języka polskiego. Wzięli udział w akcji zatytułowanej Noc Bibliotek, której tegoroczne hasło brzmi Absurd nie czytać! Obejrzeli film animowany pt. “Moja mama Gorylica“, stworzony na podstawie książki Fridy Nilsson. Zapoznali się z pojęciem adaptacji filmowej, a także poznali znaczenie słów adopcja, inność, tolerancja. Na koniec wykonali prace plastyczne inspirowane filmem.
Najmłodsi uczniowie ze szkoły w Białowoli w ramach Nocy bibliotek ph “Absurd nie czytać” oglądali film pt. “Pamiętniki Tatusia Muminka”
 
 
 
 
 
 
 

Relacja wideo
foterdziecko