Informacje o bibliotece

Biblioteka działa od 75 lat realizując swoje zadania. Obecnie oferuje dostęp do ponad 45 tys. Książek i innych materiałów bibliotecznych, z których rocznie korzysta 3500 osób.
W tym roku wyodrębniliśmy Przestrzeń dla młodzieży, w której można skorzystac z literatury YA, mang, komiksów, auciobooków, gier planszowych oraz po prostu spędzić czas. 

Godziny wydarzenia

15.30 - 20.00

Plan wydarzeń

 
Wydarzenia tegorocznej Nocy Bibliotek kierujemy do młodzieży (12+) zainteresowanej kulturą Japonii, mangami i anime. Wydarzenia dla młodszych czytelników zaplanowaliśmy w Filii w Młochowie.
Godz. 15.30
Kulodrom – jak Japońskie miasto przyszłości.
Konstruowanie instalacji przestrzennej z tektury i innych materiałów z recyklingu.
Godz 15.30
MY tworzymy opowieści
Równolegle możliwość dopisania swojego fragmentu opowieści z wykorzystaniem „Kości opowieści”oraz zagrania w gry planszowe o tematyce japońskej (Kwiat wiśni, Kanagawa, Gejsze, Yokai, Kimono)
 
Godz. 16.30
Spotkanie o Japonii
Prowadzenie lektor szkoły językowej z Chlebni
Godz. 18.00 – 20.00 pokaz filmu
Belle: The Dragon and the Freckled Princess / 竜とそばかすの姫

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru

Mangi.

Typ biblioteki
Dane podstawowe
 • Miejscowość

  Nadarzyn

 • Kod pocztowy

  05-830

 • Adres

  pl. Poniatowskiego 42

 • Strona

  https://www.biblioteka.nadarzyn.pl/

Relacja z wydarzenia

Absurd nie czytać? Absurd nie przyjść do biblioteki! Tegoroczna Noc Bibliotek, a w naszym wykonaniu cała sobota (aż do nocy) to była fantastyczna okazja do spotkania z naszymi czytelnikami w niecodziennych rolach. 
Zaczęło się od intrygującej budowli - wilekiego kulodromu z wielkich tekturowych rur, lejków i karbowanych rurek. Zamiast zaplanowanej rywalizacji skończyło się na współpracy i wspólnym budowaniu. Następnie nasz gość Wiktor opowiedział o życu w Japonii, pokazał skąd pochodzi i odpowiadał cierpliwie na pytania publiczności. Po tematycznym, jako takim, poczęstunku zaprosiliśmy na film "Belle", który wciągnął nie tylko fanów anime. Młodsi w tym czasie mogli skorzystać z magicznego dywanu i pograć w gry ruchowe. W czasie całego wydarzenia prezentowaliśmy ksiązki i gry planszowe związane z Japonią, a także zachęcaliśmy do spróbowania swoich sił w origami.
W organizację wydarzenia udało się zaangażowac wielu wolontariuszy spośród naszych czytelników (i nie tylko), a także otrzymaliśmy wsparcie od Szkoły Językowej.

foterdziecko