Informacje o bibliotece

Biblioteka Publiczna Gminy Miastkowo to placówka usytuowana w centrum miejscowości Miastkowo w budynku współdzielnym z Gminnym Ośrodkiem Kultury w pobliżu szkół, kościoła i urzędów, każdemu jest po drodze.
Miajscowość Miastkowo położona jest przy drodze krajowej nr 61 biegnącej z Warszawy w kierunku Suwałk a w latach 1928 przebiegał tu Trakt Warszawsko-Peterburski.
Biblioteka oprócz bogatego księgozbioru o zróżnicowanej tematyce pozwalającego na zaspokojenie szerokiego spektrum zainteresowań czytelniczych użytkowników, posiada czytelnię komputerową, xboox z różnymi grami oraz dużo gier planszowych.

Godziny wydarzenia

8 godzin

Plan wydarzeń

1.  Mocno zaczytani - głośne czytanie.
2.  Tajemnice skrzyni, kalambury i zagadki.
3. Warsztaty z wykonania makramy.
4. Co daje czytanie - rozsypanka wyrazowa.
5. Gry planszowe - rozgrywki.
6. Kiermasz książek
 

Typ biblioteki
Dane podstawowe
  • Miejscowość

    Miastkowo

  • Kod pocztowy

    18-413

  • Adres

    Łomżyńska 25

Podziel się
Relacja z wydarzenia

IX edycja Nocy Bibliotek za nami
W piątek 6 października 2023 roku Biblioteka Publiczna w Miastkowie po raz kolejny wzięłą udział w opgólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek" pod hasłem "Absurd nie czytać". 
Podczas tegorocznej akcji Bibliotekę odwiedziłą grupa przedszkolaków z oddziału przedszkolnego w Miastkowie. Podczas spotkania przeczytano dzieciom bajeczkę  "Trzy świnki". Dzieci słuchając czytany tekst mogły się zagłębić w świat emocji tytułowych bohaterek.  Na koniec zajęć maluszki wykonały z talerzyka i wcześniej przygotowanych materiałów świnkę.
Kolejną grupą, która zaszczyciła swoję obecnością bibliotekę była III klasa Szkoły Podstawowej w Miastkowie. Po oficjalnym powitaniu i prezentacji tematu tegorocznej Nocy Bibliotek dzieci ułożyły rozsypankę wyrazową "co daje czytanie". Podczas spotkania bibliotekatrka przeczytała wiersz Marii Terlikowskiej pt. "Idzie jesień z pełnym koszem", co dało początek rozmowie na temat zmieniających się pór roku. oznak jesieni i tego jakie dary niesie nam jesień. Następnie dzieci wykonały dynie z wycinanek.
W godzinach wieczornych odbyło się spotkanie dla dzieci i dorosłych "warsztaty makramy". Niezwykłej techniki wiązania sznurków uczyli się nasi uczestnicy pod okiem miejscowej artystki pani Grażyny Dąbrowskiej.  Dzięki tej technice ze zwykłego bawełnianego sznurka uczestnicy zrobili zakładki do książek. Tworzenie makramy daje ogromną przyjemność, rozwija kreatywność , jest doskonałym relaksem i dostarcza mnóstwa satysfakcji.
Pasjonaci literatury chętnie korzystali ze zorganizowanej przez bibliotekę możliwości taniego zakupu książek. Oferowane na kiermaszu pozycje to głownie dary od naszych czytelników.
 
 
 

foterdziecko