Biblioteka jest w strukturach Gminnego Osrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim.
Działają dwa Dyskusyjne Kluby Książki dla dorosłych i młodzieży, Klub Podróznika oraz sekcja plastyczna.
Prowadzimy również zajęcia z DPS w Dobrzeniu Wielkim, współpracujemy ze szkołami i przedszkolami i innymi instytucjami.

Tytuł "Absurd nie czytać -historia o ciekawych postaciach" w oparciu o cykl książek "MALI WIELCY"
W programie:

spotkanie z artystą malarzem
gry konkursy zabawy
działania plastyczne
pokaz mody
spotkanie z autorką ksiązek
eksperymenty i doświadczenia
dzieci w wieku 7-12 lat
projekcja filmu "Moja mama gorylica"

Książki i komiksy dla dzieci i młodzieży

Dobrzeń Wielki

Namysłowska 20

W dniu 7 października odbyła się w naszej bibliotece "Noc bibliotek" pod hasłem "Absurd nie czytać,historie o ciekawych postaciach"
Uczestnikami nocy były dzieci w wieku 6-14 lat (24 osoby) inspiracją do zajęć i działań były książki z serii  "Mali wielcy" . Zajęcia odbyły się w godzinach 16.00 - 21.30. Odbyło się spotkanie autorskie z pisarką dla dzieci panią Katarzyną Kowalską oraz artystą malarzem Alfredem Polokiem.
Dzieci uczestniczyły w działaniach plastycznych i kreatywnych oraz grach i zabawach. Na koniec spotkania dzieci obejrzały film "Nasza mama Gorylica"