Biblioteka LSP to mała i kameralna biblioteka z ogromem inspiracji i kreatywnych działań.

16:00- rozpoczęcie
16:30- mały poczęstunek
16:30-17:00 - krótka historia absurdu w literaturze i sztuce
17:00-17:30 - wspólne czytanie fragmentu "Ferdydurke" Gobmrowicza- pojedynek na miny
17:30-18:00- pojedynek na miny
18:00 - absurd w życiu, czyli socrealizm i PRL, projekcja filmu "Miś" Barei
20:00 - warsztaty z robienia balonowych piesków
20:30-22:00 - gry i zabawy

Nasza młodzież bardzo chętnie czyta literaturę fantasy oraz horrory.
Ze względu na zamiłowanie i pasję do sztuki chętnie rpzyjmuejmy książki o malarstwie, grafice, reklamie i szeroko pojętej sztuce.

Gronowo Górne

ul. Szafirowa 12

Noc Bibliotek świętowaliśmy pod hasłem "Absurd nie czytać" i uroczystość  rozpoczęliśmy o godzinie 16:00 słodkim poczęstunkiem.

Co odbyło się podczas tej Nocy Bibliotek?
Bibliotekarz szkolny Ewa Owczarek przedstawiła i scharakteryzowała literaturę absurdu i absurdu samego w sobie. Zaprezentowała uczniom : Sławomira Mrożka "Słoń", Witolda Gombrowicza "Słoń"  oraz poleciła książkę nadesłana w ramach akcji "Życie na podglądzie" Lena Vlahosa.

Uczniwoie czytali i słuchali fragment "Ferdydurke" Gombrowicza w interptetacji Macieja Stuhra- pojedynek na miny.
Następnie na własnoręcznie przygotowanym ringu uczniowie sami pojedynkowali się na miny. Najpierw dośc niepewnie i nieśmiało, zas potem szalonym min końca nie było.
Jako uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych rozamwialismy o absurdach w sztuce, o socrealiźmie, co pozwoliło nam dotknąc zagadnień związanych z PRL. To z kolei stao się podwaliną do obejrzenia freagmentów "Misia" Barei jako medium tamtych czasów.
Oprócz ciepłego poczęstunku w postaci pizzy. Nasi uczniowie świetnie się bawili wykorzystując gry planszowe oraz biorąc udział w warsztatch z robienia balonowych piesków.