Nasza biblioteka prowadzi szeroką działalność kulturalną w środowisku lokalnym dla dziei, młodzieży i osób dorosłych. Współpracujemy z przedszkolami, szkołami podstawowymi i ponadpodstawowymi. Bierzemy udział w projektach organizowanych przez Instytut Książki, Bibliotekę Narodową, a także w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Udział w Nocy Bibliotek odbędzie sie po raz kolejny w naszej bibliotece.

16.00-21.00

Akcja rozpocznie się w bibliotece o godz. 16.00.  Planujemy towarzyskie gry stolikowe i zabawy w różnej kategorii wiekowej, a także KĄCIK MALUCHA z kolorowankami przez okres trwania imprezy. Z chętnymi osobami przeczytamy wspólnie książkę , a następnie zaprosimy na rodzinne warsztaty. Obejrzymy film familijny "Moja mama gorylica" ,a potem wspólnie będziemy rozwiązywać quiz, dyskutować i malować  do filmu.  Akcji bedzie towarzyszyć wystawa. Zakończenie planujemy na godz. 21.00

Jeśli chcesz podarować bibliotece książki (prosimy o egzemplarze po 2015r.), spakuj je i przynieś do nas. My zadbamy o to, by mogły służyć innym.

Oborniki Śląskie

Dworcowa 1

Spotkanie rozpoczęliśmy opowieścią Mari-Luisy Uth "Gudu i Gwai"- historią dwóch niezwykłych bistot, które mieszkają w zakamarkach wielkiej muszli ślimaka i nigdy z nich nie wychodzą. Gudu boi się, że nikt go niezrozumie. Gwai- że dziwacznie wygląda. Ich wspólne spotkanie odmieniło ich dotychczasowe zycie. Bajka była wstępem do warsztatów"sztuka bycia sobą", podczas któtych uczestnicy mogli pzelać na papier swoje wyobrażenia postci i ukazać ich wyjątkowość. połączone w całość ilustracje stworzyły "emocjonalną" muszlępodobną do tej, którą zamieszkiwali bohaterowie książki. W tym samym czasie przybyłe maluch wrz z rodzicami wspólie czytały wiersze Jana Brzechwy. Następnie w oczekiwaniu na film pt. Moja mama gorylica"dzieci wzięły udział w zbawie miny i gesty, a miechu było co nie miara. Zainteresowaniem cieszył się "rodzinny kącik" z planszówkami i kolorowankami dostepny przez cały wieczór. O godzinie 17.30 odbyła się projekcja filmu "Moja mama gorylica". w trakcie burzliwej dyskusji po seansie uczestnicy zauważyli, że historia mówi o tym, co naprawdę jest ważne. Nie trzeba być pięknym i modnie ubranym, żeby mieć bogate wnętrze. Przygodę z seansem zakończyliśmy kolorując wielki portret mamy Gorylicy, a nastepnie dzieci robiły sobie zdjęcia.