Informacje o bibliotece

Nasza biblioteka to miejsce, które ciągle się rozwija. Jest przyjaznym miejscem dla wszystkich czytelników, przyciąga swoim eleganckim wnętrzem. Nasz księgozbiór jest systematycznie wzbogacany i uaktualniany. Jest miejscem nie tylko spotkań z literaturą, ale też odbywają się tu warsztaty psychologiczne, muzealne. jest nie tylko przechowalnia książek, ale też miejscem spotkań młodych ludzi, którzy dzielą się swoja wiedza i zainteresowaniami.

Godziny wydarzenia

9 - 14

Typ biblioteki
Dane podstawowe
  • Miejscowość

    Ciechanów

  • Kod pocztowy

    06-400

  • Adres

    17 Stycznia, 66

Plan wydarzeń
  1. "Żywa Biblioteka" - spotkania pełne emocji z drugim człowiekiem.
  2. VII Ogólnopolska akcja bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. "Przerwa na czytanie".
  3. "Dzień Głośnego Czytania" – uczniowie czytają fragmenty powieści dla młodzieży.
  4. Gra na Noc Bibliotek 2022 pod hasłem “To się musi powieść”.
  5. „Comedy Queen” – film traktujący o depresji i śmierci. Bardzo trudne tematy potraktowane  z uważnością, delikatnością i humorem.
Relacja z wydarzenia

Tegoroczna edycja Nocy Bibliotek odbywała  się w naszej szkole 3 - 4 października 2022 r.

Przygodę z Nocą Bibliotek rozpoczęliśmy wierszem „Wciąganie w czytanie” Joanny Mueller –

„ historie, dramaty, wersy,

raz ciarki, raz pociecha.

Nie zwlekaj, zaloguj się w świecie

na hasło „Biblioteka”!"

 

Uczniów wszystkich klas zaprosiłyśmy  do wzięcia udziału  w akcji  „Głośnego  Czytania”. W tym roku wybrzmiewało ono ze szkolnego radiowęzła. Uczniowie czytali  fragmenty bestsellerowych powieści dla młodzieży.

 

VII Ogólnopolska akcja bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. "Przerwa na czytanie" miała odbyć się na boisku szkolnym. Ze względu na pogodę musieliśmy zmienić plany i czytaliśmy w różnych miejscach. Było dużo radości i ciekawych pomysłów na wybór miejsca do czytania.

„Żywa Biblioteka” to spotkania pełne emocji, pobudzające  do refleksji i dyskusji. Pierwsze spotkania z „Żywymi książkami” służyło budowaniu relacji i poznaniu siebie. Uruchomienie wyobraźni i radości oraz inspirowanie się sobą nawzajem sprawiło, że rozmowom z drugim człowiekiem nie było końca. To musiało się powieść !!!

Poprzez wspólne oglądanie filmu „Comedy Queen” oraz rozmowę i przeżywanie, staraliśmy się pomóc młodzieży w budowaniu relacji. Wierzymy, że film wpłynął terapeutycznie na odbiorców i pomoże  im  w rozumieniu i oswajaniu współczesnego świata.

Po seansie filmowym zaprosiliśmy  na wyjątkowe i oryginalne spotkanie w  „Żywej bibliotece”, podczas którego  skoncentrowaliśmy się  na budowaniu i rozwijaniu tego co mamy, gdy jesteśmy razem. Dyskutowaliśmy też na temat ciężkich życiowych sytuacji i sposobów radzenia sobie z nimi. W bezpiecznej atmosferze zabrałyśmy czytelników w podróż po dobrych, przepełnionych humorem wspomnieniach.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się też gra “To się musi powieść”. Czytelnicy podjęli wyzwanie i zmierzyli się z zadaniami. Nie było łatwo. Na pewno będziemy wracać do gry i pisać własną historię.

Noc Bibliotek kolejny raz pomogła  nam skutecznie rozwijać oraz wzbogacać nasze  formy pracy z czytelnikiem. To wszystko i dużo, dużo więcej realizujemy każdego dnia wspólnie z czytelnikami tworząc kreatywne przestrzenie, w których nasi czytelnicy wspólnie spędzają czas, upływający na realizacji projektów kulturalnych, artystycznych i naukowych. Wspólnie z naszymi czytelnikami tworzymy, wymyślamy i realizujemy nasze pomysły, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem.

Relacja z akcji Noc bibliotek 2021

Noc Bibliotek 2021 (9.10.2021)  - sprawozdanie

Noc Bibliotek 2021 w naszej bibliotece odbyła się w piątek 8 i 11 października 2021 r. Celem moich działań było zachęcanie czytelników do odwiedzania biblioteki, sięgania po rozmaitą literaturę, a także prezentowania swojej twórczości. Chciałam ukazać bibliotekę jako  miejsce nastrojowe, gdzie miłośnicy twórczości literackiej i artystycznej wzmocnią swoją wiedzę, zainteresowania i rozbudzą własną pasję.

Młodzież Liceum miała możliwość  nie tylko kontaktu z dobrą książką, jej ekranizacjami, poznania twórczości poetów regionalnych, ale także mogła zaprezentować swoje dzieła literackie i artystyczne.

Nasi czytelnicy uczestnicząc w spotkaniach autorskich swoich koleżanek - literatów i kolegi – plastyka, mogli przenieść się do przepięknych miejsc, zakątków prezentowanych w twórczości literackiej oraz poznać stany emocjonalne swoich rówieśników doskonale zobrazowane w strofach poezji i obrazach. Czasem były to groźne i przerażające sceny, pełne smutku, żalu, przygnębienia, które jak się okazuje, są po okresie pandemii, wytworami wyobraźni wielu młodych ludzi.

Finałem tegorocznej Nocy Bibliotek w naszej bibliotece były prezentowane na dużym ekranie fragmenty ekranizacji książek dodających optymizmu i wiary, pozwalających na rozrywkę, relaks, ucieczkę od tu i teraz, bądź podpowiadających rozwiązanie jakiegoś problemu czy też zawierających wskazówki na temat radzenia sobie w trudnych okolicznościach. Filmy te warto w całości obejrzeć w domowym zaciszu.

Młodzież Liceum bardzo licznie wzięła udział akcji NOC BIBLIOTEK: spotkaniach, wernisażu, projekcji filmów, zadawała pytania twórcom, wypowiadała się o książkach i ich ekranizacjach. Niektórzy nawet zaproponowali swój aktywny udział w kolejnych tego typu przedsięwzięciach.