Informacje o bibliotece

Zbiory:20 tys. 500 egz. (rozbudowane działy: Fantastyka, Krytyka literatury, Historia
Działalność kulturalno edukacyjna:warsztaty literackie, lekcje biblioteczne, wycieczki do biblioteki, zajęcia edukacyjne, spotkania z pisarzami, teatrzyk Kamishibai

Godziny wydarzenia

16.00-21.00

Plan wydarzeń

16.00–17.30 Powitanie gości w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 53, rozmowa i poczęstunek, prezentacja multimedialna pt. „Najwspanialsze miejsca na świecie” – pokażemy naszym gościom, że „Absurdem jest nie czytać”. W tym roku w świetle naszej uwagi znajdą się książki podróżnicze, przygodowe oraz mówiące o szeroko rozumianej przyrodzie i ekologii.
17.30–18.30 Warsztaty kosmetyczne dla seniorów „Pielęgnacja dłoni” w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 2 – przeprowadzi je nasza Czytelniczka; w tym samym czasie w Bibliotece nr 53 pani bibliotekarka przeprowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i ich rodziców
18.30–19.00 Odpoczynek przy lampie kolagenowej i muzyce relaksacyjnej w Bibliotece nr 53

Oba spotkania – dla seniorów w Wypożyczalni nr 2 i rodziców w Bibliotece nr 53 – będą wzbogacone o rozmowy dotyczące zdrowego odżywiania (może uda się nam zrobić dietetyczne smoothie). Pokażemy książki zawierające niskokaloryczne, smaczne i zdrowe przepisy. Podzielimy się swoimi przepisami kulinarnymi, np. na wegetariański pasztet z cukinii i marchewki.

19.00–20.30 – projekcja filmu familijnego „Moja mama Gorylica” – animowanej adaptacji książki Fridy Nilsson pod tym samym tytułem. Film o miłości, inności, empatii i trosce o słabszych. Historia opowiada o małej Jonnie mieszkającej w domu dziecka, którą pewnego dnia adoptuje gorylica. Jonna początkowo obawia się dziwnej, nietypowej mamy, ale szybko odkrywa, że łączy ich wielka więź. Tymczasem inne dzieci chcą bohaterkę uratować, a w sprawę mieszają się też lokalne władze, które mają własne plany dotyczące domu dziecka
20.30–21.00 Gry planszowe, przeglądanie książek, wypożyczanie, luźne rozmowy, zakończenie spotkania

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru

-

Typ biblioteki
Dane podstawowe
 • Miejscowość

  Warszawa

 • Kod pocztowy

  03-203

 • Adres

  Bazyliańska 6

 • Strona

  https://www.multibiblioteka.waw.pl/

Relacja z wydarzenia

Biblioteczne spa i… Noc Bibliotek 2023 w W2 i BD53
Tegoroczna Noc Bibliotek przebiegała pod hasłem „Absurd nie czytać”. Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 2 oraz Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 53 przygotowały 7 października mnóstwo atrakcji dla osób w każdym wieku!
O godzinie 16.00 do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 2 przybyły panie, które tego szczególnego popołudnia postanowiły zadbać o dłonie w wyjątkowej scenerii, a mianowicie pośród książek. Nasza Czytelniczka – Pani Beata – przeprowadziła warsztaty kosmetyczne. Pod jej kierunkiem panie wykonały peeling dłoni, a następnie dowiedziały się, jak pielęgnować skórę pod oczami, która u kobiet jest bardzo wrażliwa i cienka. Przybyłe na Noc Bibliotek Czytelniczki położyły sobie również płatki nawilżające i regenerujące pod oczy. Przy muzyce relaksacyjnej odpoczywały w pomieszczeniu pełnym książek i zawartych w nich niezwykłych historii… Chętne panie mogły również skorzystać z lampy kolagenowej, której światło wpływa pozytywnie na naszą skórę i przynosi wspomnienie słonecznego lata.
Po części kosmetycznej, przy słodkim poczęstunku i miłej rozmowie nasi goście układali puzzle 3D.
W tym samym czasie w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 53 przybyli na Noc Bibliotek Czytelnicy zapoznali się z ciekawą prezentacją zatytułowaną „Najbardziej niesamowite miejsca na świecie”. Po pokazie uczestnicy opowiadali o niezwykłych zakątkach świata, które odwiedzili osobiście (jednym z takich miejsc była rzeka Ob). Warto wspomnieć, że nasze biblioteki mają szeroką ofertę książek o tematyce podróżniczej  i krajoznawczej. Zapraszamy do zapoznania z nią, bo – jak mówi tegoroczne hasło „Nocy Bibliotek” – „Absurd nie czytać”.
Następnie przeprowadzone zostały warsztaty plastyczne. Dzieci wraz z rodzicami wykonały czapeczki z motywem zwierząt, np. pająka lub nietoperza. Można było zrobić także nietoperza, który ruszał skrzydełkami.
Podczas naszego spotkania Goście mogli poczęstować się zdrowym smoothie na bazie banana, jabłka, marchewki i szpinaku, które pomogła nam przygotować Pani Beatka. Proponowałyśmy przybyłym na Noc Bibliotek również zdrowe, sprawdzone przepisy, np. na ciasto marchewkowe lub pasztet z cukinii.
Zwieńczeniem wieczoru był pokaz ciepłego, familijnego filmu „Moja mama gorylica”.
I tak tegoroczna Noc Bibliotek przeszła już do historii…
Wszystkim naszym wiernym i niezawodnym Czytelnikom, którzy świętowali z nami tę uroczystość, serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok na kolejną Noc Bibliotek.Dziękujemy również Pani Beatce i Jej córce Oli, które z wielkim zaangażowaniem, entuzjazmem i radością pomogły nam zorganizować warsztaty kosmetyczne i przygotować smaczne, zdrowe napoje warzywno-owocowe.

foterdziecko