Zbiory:20000 woluminów (literatura dla dzieci i młodzieży), bogaty wybór przewodników oraz literatury w języku angielskim
Działalność kulturalno edukacyjna:lekcje biblioteczne, spotkania autorskie, spotkania z ludźmi kultury, warsztaty tematyczne, zajęcia w ramach Lata i Zimy w Mieście, gry planszowe

16.00-21.00

16.00  Biblioteczne spotkanie z sową Jadwigą – czytanie, zabawy i praca plastyczna dla dzieci w wieku przedszkolnym
17.30  Warsztaty plastyczne – robienie jesiennych dekoracji
19.00-20.15  Kino w bibliotece. Projekcja filmu familijnego „Moja mama Gorylica” – animowanej adaptacji książki Fridy Nilsson pod tym samym tytułem. Film o miłości, inności, empatii i trosce o słabszych. Historia opowiada o małej Jonnie mieszkającej w domu dziecka, którą pewnego dnia adoptuje gorylica. Jonna początkowo obawia się dziwnej, nietypowej mamy, ale szybko odkrywa, że łączy ich wielka więź. Tymczasem inne dzieci chcą bohaterkę uratować, a w sprawę mieszają się też lokalne władze, które mają własne plany dotyczące domu dziecka.
16.00–21.00 możliwość wypożyczania i zwracania książek

Rembielińska 6A

Noc Bibliotek 2023 z Sową Jadwigą w BD52
7 października w sobotni wieczór Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 52 przyłączyła się jak co roku do ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmiało „Absurd nie czytać”, no bo jak można funkcjonować bez książek i ciekawych lektur?!
Na naszych czytelników czekała Sowa Jadwiga z opowiadaniem o tym, jak ważne jest dzielenie się z innymi oraz jesienne dary natury do pokolorowania. Oprócz tego można było przetestować swoją spostrzegawczość, znajdując absurdalne, niepasujące elementy na zdjęciach, a także wykonać stroik idealny na tę porę roku. Na zakończenie obejrzeliśmy rewelacyjny i bardzo wartościowy film pt. „Moja mama gorylica”.
Do zobaczenia za rok na jubileuszowej X edycji Nocy Bibliotek.