Jesteśmy biblioteką dla słuchaczy dorosłych kształcących się w Szkole Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej, Liceum Ogólnokształcącym, na kwalifikacyjnych kursach zawodowych oraz dla młodocianych pracowników - uczniów szkół branżowych I stopnia uczestniczących w turnusach dokształcania teoretycznego. Do dyspozycji użytkowników literatura z zakresu m.in.: medycyny, psychologii, kosmetologii oraz literutura piękna.

5 października (czwartek) 16.00 - 20.00, 6 października (piątek) 15.00 - 17.00, 7 października (sobota) 10.00 - 14.00

Działania organizowane wspólnie z biblioteką II LO im. Gustawa Gizewisza.

Tylko niebieskie (prezentacja zbiorów z niebieskim kolorem okładek)
Nowości biblioteki II LO (zakupione w ramach NPRC 2.0)
Absurd nie czytać (prezetacja twórczości Wisławy Szymborskiej)
Wiem, bo czytam (konkurs)
aforyzmy o czytaniu
kącik relaksu (gry planszowe, kolorowanki antystresowe)

Giżycko

ul. Aleja 1 Maja 30

W dniach 5 - 7 października 2023 r. biblioteka CKZiU zaprosiła na wystawę Tylko niebieskie. Zaprezentowano książki z różnych dziedzin, których okładki są koloru niebieskiego, tak jak logo tegorocznej Nocy. Szczególną uwagę poświęcono twórczości Wisławy Szymborskiej (prezentacja tomików wierszy). Dużym zainteresowaniem cieszył sie kącik relaksu. Toczyły się rozgrywki w scrabble, domino, bierki, mitakos i doable. Cierpliwi i spostrzegawczy mierzyli sie z 1000-elementowymi puzzlami. Powodzeniem cieszyły się kolorowanki antystresowe. W konkursie wiedzy Wiem, bo czytam wzięło udział 65 osób. Dzięki współpracy z biblioteką II LO przy organizacji Nocy Bibliotek odwiedzający mogli zapoznać się z ich księgozbiorem, w tym z nowościami zakupionymi w ostatnim czasie.