15 czerwca ruszają zgłoszenia do nowej, specjalnej edycji akcji Noc Bibliotek!

VI wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 10 października 2020 r. – wpisujcie do kalendarzy piękną datę 10.10.2020 r.

10 czerwca na stronie i w mediach społecznościowych akcji ogłosimy hasło tegorocznej, specjalnej edycji akcji, która odbędzie się w przestrzeni realnej i/lub wirtualnej (w zależności od tego, na co sytuacja epidemiologiczna w Polsce i wytyczne sanitarne pozwolą).

Zgłoszenia bibliotek uruchomimy 15 czerwca 2020 na stronie: nocbibliotek.pl/rejestracja.

Ten trudny czas szczególnie pokazuje, jak ważne i potrzebne są biblioteki, dlatego uznaliśmy, że musimy wspólnie na to twórczo odpowiedzieć i sprawić, by jeszcze więcej ludzi je pokochało i uznało za swoje miejsca.

W ramach VI Nocy Bibliotek przygotowujemy dla Was w tym roku specjalne wsparcie, by, niezależnie od okoliczności, udało się skierować wspólnie światło na wyjątkowe miejsca, jakimi są biblioteki. Zróbmy to razem!

O przyjętej ostatecznie formule będziemy informować tutaj i na Facebooku akcji na bieżąco: facebook.com/nocbibliotek.

Zapraszamy wszystkie biblioteki: szkolne, publiczne, pedagogiczne, wyższych uczelni, parafialne, klasztorne, muzealne, wojskowe, szpitalne, więzienne, społeczne, instytutów naukowych, rozmaitych instytucji i organizacji. Od najstarszych książnic po „szafy” z książkami.